انواع ترموکوپل

قبل از شروع شناخت انواع ترموکوپل ها ما در این قسمت یک خلاصه کوتاه از ترموکوپل به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

ترموکوپل چیست؟

ترموکوپل ها از رایج ترین و راحت ترین تجهیز جهت اندازه گیرهای الکتریکی دما در صنعت میباشند. این تجهیز جز سنسور های تماسی در اندازه گیری دیگر تجهیزات اندازه گیری دما بسیار ارزان تر بوده است. و از دو فلز تشکیل شده و این دو فلز متفاوت در انتها به هم وصل میشوند و هنگامی که اتصال دو فلز گرم یا خنک شود یک ولتاژ ایجاد می شود.

انواع ترموکوپل

انواع ترموکوپل

انواع ترموکوپل

ترموکوپل نوع J: این ترموکوپل از فلز آهن FE و آلیاژ های مس-نیکل ساخته میشود. و قابلیت اندازه گیری دما از 180- تا 760 درجه سانتیگراد را دارد.استفاده از این محصول در محیط های اکسیدی و اسیدی توصیه نمی شود به دلیل اینکه موجب از بین رفتن سیم آهنی می شود.

ترموکوپل نوع K: این ترموکوپل ارزان قیمت است و یکی از پرکاربرد ترین نوع ترموکوپل ها میباشد. این نوع ترموکوپل بخاطر استفاده از مس خاصیت ضد اکسیداسیون دارد. و قابلیت اندازه گیری دما از 200- تا 1260 درجه سانتی گراد را دارد.

ترموکوپل نوع R،S; این ترموکوپل ها با ترکیبات مختلف ساخته میشود و قیمت آن ها بالا و حساسیت آن بسیار کم میباشد. و قابلیت اندازه گیری دما از 0 تا 1480 درجه سانتیگراد را دارند. این محصولات نباید در محیط هایی که اکسیژن ناکافی دارد استفاده شوند. این نوع ترموکوپل ها توسط بخار های فلزات و غیر فلزات واکنش نشان می دهد و بهتر است در لوله های غلاف آلومینیومی استفاده شوند.

ترموکوپل نوع B :این نوع قابلیت اندازه گیری دما از 870 تا 1700 درجه سانتی گراد را دارد. حد پایین دما در این نوع به دلیل ضریب سیبک پایین آن میباشد. و حساسیت افزایش دما این محصول در دما های بالاتر کمتر از نوع R،S میباشد.

ترموکوپل نوع T: این ترموکوپل نسبتا ارزان و برای کاربرد های با دمای پایین مناسب میباشد و در برابر رطوبت مقاوم است. این نوع ترموکوپل قابلیت اندازه گیری دما از 200- تا 370 درجه سانتی گراد را دارد. حد دمای بالای این محصول به دلیل اکسید شدن زود هنگام مس در دماهای بالا است.

ترموکوپل نوع N: این ترموکوپل در دما های بالا مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین تحمل این سنسور در برابر اکسید شدن در دما های بالا بهتر از نوع K میباشد.

ترموکوپل نوع E:این نوع ترموکوپل بیشترین حساسیت را دارد و میتوان از آن در کاربرد های خلاء و مواردی که سنسور در آن حفاظت نشده استفاده کرد.


انواع ترموکوپل

انواع ترموکوپل

انواع ترموکوپل

اگر شما عزیزان اطلاعات کافی برای خرید این ترموکوپل ها  و ویژگی های آن ندارید میتوانید از  تیم پشتیبان ما کمک بگیرید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تندیس حرارت تماس بگیرید.

سوالی که ممکن است در مواجه با خرید این ترموکوپل ها پیش آید این است که از کجا این محصول را تهیه کنیم؟ شرکت تندیس حرارت یکی از با تجربه ترین و با کیفیت ترین شرکت ها در حیطه کاری خود میباشد و  با تیم حرفه ای خود آماده پاسخ دهی و مشاوره درباره فروش به شما عزیزان میباشند. و شما میتوانید پس از کسب اطلاعات لازم از سایت تندیس حرارت محصول خود را خریداری نمایید. همچنین شما میتوانید در رابطه با کیفیت و قیمت محصولات مورد نظر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات تماس