ترموکوپل نوع  J

این ترموکوپل از فلز آهن  FE و آلیاژ های مس-نیکل ساخته میشود. و قابلیت اندازه گیری دما از  180- تا 760 درجه سانتیگراد را دارد.

استفاده از این محصول در محیط های اکسیدی و اسیدی توصیه نمی شود به دلیل اینکه موجب از بین رفتن سیم آهنی می شود.

ترموکوپل نوع J

ترموکوپل نوع J


ترموکوپل نوع J

ترموکوپل نوع J

مزایای ترموکوپل نوع  J

  • توانایی اندازه گیری دماهای منفی
  • توانایی استفاده در محیط های مختلف
  • حساسیت بالا نسبت به باقی ترموکوپل ها در دماهای متوسط
  • پایداری بالا در دماهای متوسط

معایب ترموکوپل نوع  J

  •  عدم استفاده در دماهای بالا
  • رنج دمایی پایین تر نسبت به باقی ترموکوپل ها
ترموکوپل نوع J

ترموکوپل نوع J


ترموکوپل نوع J

ترموکوپل نوع J

عناصر تشکیل دهنده:

این نوع ترموکوپل از آلیاژ های متفاوتی تشکیل شده است. سر مثبت آن از آهن و سر منفی آن از ترکیب 45 درصد نیکل و 55 درصد مس ساخته شده است.

معرفی استانداردهای ترموکوپل نوع J :

این نوع ترموکوپل حساسیت بیشتری نسبت به نوع  K  دارد. استفاده از این نوع  در محیط های اکسیدی و محیط هایی که اکسیژن پایینی  دارند مناسب تر است.


کاربرد ترموکوپل

این نوع ترموکوپل به دلیل حساسیت بالا مناسب محل هایی مثل پروسه های داغ نظیر تولید پلاستیک و رزین که زمان برای شما مهم میباشد مناسب است.

به وسیله این ترموکوپل میتوان دما را به طور غیر مستقیم اندازه گیری و به طور پیوسته مانیتور کرد. این ترموکوپل در محیط های اکسیدی و مرطوب یا دمای پایین  مناسب نمیباشد.

ترموکوپل نوع J

ترموکوپل نوع J


ترموکوپل نوع J

ترموکوپل نوع J

خطا و تلورانس  ترموکوپل نوع  J چقدر است؟

این نوع ترموکوپل خطا و تلورانس کمتری نسبت به هم رده های خود دارد.این ویژگی باعث شده است  تا با اطمینان بیشتری داده برداری ها صورت بگیرد.

خطای به وجود آمده  به  2 دلیل است:

جنس و ناخالصی موجود در ترموکوپل

خطی سازی صورت گرفته  برای دما های نظیر هر emf

به دلیل اینکه مدار خطی سازه شده این محصول بهتر از ترموکوپل های هم رده خود بوده است میتوان نتایج به دست آمده را با اطمینان بیشتری پذیرفت.


رنج اندازه گیری دما  توسط ترموکوپل نوع  J

عامل تصلی تعیین کننده رنج دمایی ترموکوپل جنس سیم هایی است که در آن استفاده می شود. سیم های به کار رفته در این نوع ضعیف تر از ترموکوپل های دما بالا است. در نتیجه رنج کمتری را پوشش میدهد. این ترموکوپل ها توانایی اندازه گیری دما از 180- سانتی گراد به صورت موقت تا 760 سانتی گراد به صورت دائم و پایدار را دارند.

ترموکوپل نوع J

ترموکوپل نوع J


ترموکوپل نوع J

ترموکوپل نوع J

ترموکوپل نوع  J

اگر شما عزیزان اطلاعات کافی برای خرید این ترموکوپل و ویژگی های آن ندارید میتوانید از  تیم پشتیبان ما کمک بگیرید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تندیس حرارت تماس بگیرید.

سوالی که ممکن است در مواجه با خرید این ترموکوپل پیش آید این است که از کجا این محصول را تهیه کنیم؟ شرکت تندیس حرارت یکی از با تجربه ترین و با کیفیت ترین شرکت ها در حیطه کاری خود میباشد و  با تیم حرفه ای خود آماده پاسخ دهی و مشاوره درباره فروش به شما عزیزان میباشند. و شما میتوانید پس از کسب اطلاعات لازم از سایت تندیس حرارت محصول خود را خریداری نمایید. همچنین شما میتوانید در رابطه با کیفیت و قیمت محصولات مورد نظر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات تماس