ترموکوپل نوع  K

این ترموکوپل یکی از پرکاربرد ترین نوع ترموکوپل ها میباشد. این نوع ترموکوپل بخاطر استفاده از مس خاصیت ضد اکسیداسیون دارد.

و قابلیت اندازه گیری دما از 200- تا 1260 درجه سانتی گراد را دارد. و به دلیل داشتن نیکل مقاومت مناسبی در برابر خوردگی داشته و برای مصارف گوناگون قابل استفاده میباشد.

ترموکوپل نوع K

ترموکوپل نوع K


ترموکوپل نوع K

ترموکوپل نوع K

کاربرد ترموکوپل نوع  K

این نوع ترموکوپل به دلیل اندازه گیری بالا باعث گسترش کاربرد آن شده است.

این ترموکوپل توانایی اندازه گیری دما در آب،گاز،محیط های شیمیایی ،موتور ها،هیتر های صنعتی و بویلر ها را دارد. و همچنین در بیمارستان ها و صنایع غذایی نیز استفاده می شود.


مزایای  ترموکوپل نوع  K

  • پایداری بالا با توجه به آلیاژ به کار رفته در آن
  • مقاومت مناسب در برابر اکسید شدن
  • خطی سازی مناسب برای  EMF به دما
ترموکوپل نوع K

ترموکوپل نوع K


ترموکوپل نوع K

ترموکوپل نوع K

معایب ترموکوپل نوع  K

  • مشخصه های  EMF  قدیمی در قیاس با ترموکوپل های S، R ،B
  • ضعف در محیط هایی که ریسک اکسید شدن وجود دارد.
  • عناصر به کار رفته در ترموکوپل نوع  K

ترموکوپل نوع  K 

در ترموکوپل نوع  K  از دو فلز ناهمگون استفاده میشود.

که نام یکی کرومل و نام دیگری آلومل میباشد. سر مثبت این ترموکوپل از ترکیب 90 درصد نیکل و 10 درصد کرومیوم ساخته شده است. سر منفی آن نیز 2 درصد آلومینیوم، 2 درصد منگنز و 1 درصد سیلیکون ساخته شده است.

در استاندارد های مختلف سیم های مثبت و منفی ترموکوپل رنگ های متفاوتی را به خود اختصاص داده است.

ترموکوپل نوع K

ترموکوپل نوع K


ترموکوپل نوع K

ترموکوپل نوع K

ترموکوپل نوع K

اگر شما عزیزان اطلاعات کافی برای خرید این ترموکوپل و ویژگی های آن ندارید میتوانید از  تیم پشتیبان ما کمک بگیرید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تندیس حرارت تماس بگیرید.

سوالی که ممکن است در مواجه با خرید این ترموکوپل پیش آید این است که از کجا این محصول را تهیه کنیم؟ شرکت تندیس حرارت یکی از با تجربه ترین و با کیفیت ترین شرکت ها در حیطه کاری خود میباشد و  با تیم حرفه ای خود آماده پاسخ دهی و مشاوره درباره فروش به شما عزیزان میباشند. و شما میتوانید پس از کسب اطلاعات لازم از سایت تندیس حرارت محصول خود را خریداری نمایید. همچنین شما میتوانید در رابطه با کیفیت و قیمت محصولات مورد نظر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات تماس