سیم ترموکوپل

زمانی که در یک ترموکوپل یک سیم محل حساس به حرارت دما را به محل سرد متصل کند به آن سیم ترموکوپل می گویند.

سیم ترموکوپل انواع مختلفی دارد که اکثریت امتیاز آن ها در محدوده اندازه گیری آنهاست که معمولا بیم -180 تا +180 درجه سانتی گراد است.

سیم ترموکوپل

سیم ترموکوپل


سیم ترموکوپل

سیم ترموکوپل

مشخصات سیم ترموکوپل

ترموکوپل یک سنسور دما دارای سیم داخلی متشکل از دوفلز غیر همنام میباشد.این دو فلز از ترکیبات نیکل-کروم و نیکل- آلومل تشکیل شده است.و در قسمت حسگر دما به هم متصل می شوند.

در صورتی که به نقطه سنجش دما که به آن اتصال گرم می گوییم حرارت اعمال می شود. و اختلاف پتانسیل ایجاد می شود که میتوانید از نقطه ی اتصال سرد به کمک سیم ترموکوپل نسوز ولتاژ اندازه گیری شده را به سمت ترموستات،اتاق فرمان و.. منتقل کرد.

همچنین آلیاژی که برای تولید این سیم ها استفاده می شوند را میتوان از نوع رنگ عایق ها تشخیص داد.


سیم های ترموکوپل چگونه شناسایی می شوند؟

عایق روی سیم های ترموکوپل به منظور شناسایی به صورت رنگی کد گذاری شده است.یک راهنمایی مشترک این است که سرب منفی در سیم های ترموکوپل عایق شده با رنگ قرمز هستند.و پوشش بیرونی سیم رابط ترموکوپل معمولا قهوه ای است.

سیم ترموکوپل

سیم ترموکوپل


سیم ترموکوپل

سیم ترموکوپل

سیم ترموکوپل

اگر شما عزیزان اطلاعات کافی برای خرید این سیم ترموکوپل و ویژگی های آن ندارید میتوانید از  تیم پشتیبان ما کمک بگیرید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تندیس حرارت تماس بگیرید. سوالی که ممکن است در مواجه با خرید این سیم ترموکوپل پیش آید این است که از کجا این محصول را تهیه کنیم؟ شرکت تندیس حرارت یکی از با تجربه ترین و با کیفیت ترین شرکت ها در حیطه کاری خود میباشد و  با تیم حرفه ای خود آماده پاسخ دهی و مشاوره درباره فروش به شما عزیزان میباشند. و شما میتوانید پس از کسب اطلاعات لازم از سایت تندیس حرارت محصول خود را خریداری نمایید. همچنین شما میتوانید در رابطه با کیفیت و قیمت محصولات مورد نظر با ما تماس بگیرید.

اطلاعات تماس