ترانسیمتر دما

ترانسیمتر دما یک دستگاه ابزار دقیق جهت اندازه گیری دما در فرایند های مختلف استفاده می شود. این دستگاه از چند قسمت کوچک تر تشکیل شده است که مهم ترین آن سنسور دما می باشد.این سنسور در خارجی ترین قسمت ترانسیمتر قرار می گیرد و با هوای آزاد و یا محیط مورد نظر در ارتباط است.

ترانسیمتر دما صرفا ابزاری برای تشخیص یا اندازه گیری نیست و نتیجه به دست آمده را با استفاده از سیستم های مختلف به اتاق کنترل ارسال می کند.

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما


ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما

انواع ترانسیمتر و ترانسدیوسر دما

ترانسیمتر و ترانسدیوسر دما از دستگاه های ساده نصب شده بین سنسور و کنترل کننده ،نمایشگر،یا رکوردر داده نگار گرفته  تا اغلب تجهیزات پیچیده ایزوله شده،تقویت کننده ها،سیگنال های فیلتر و شاید حتی طیفی از ارتباطات و موارد دیگر را شامل می شود.

  • ترانسیمتر دین ریل دار:
این ترانسیمتر های دما دامنه ولتاژ بین 8 تا 35 ولت دارند و به دلیل قیمت پایینشان به طور گستره استفاده می شود.

  • ترانسیمتر فیلد دار:
این ترانسیمتر مستقیما به فرآیندی وصل می شود که برای ایجاد سیگنال قوی تر معمولا نزدیک سنسور نصب شده اند.و انتقال سیگنال را به صورت ایمن و تقویت شده انجام می دهد. این نوع را می توان با یک محفظه دوگانه جهت تجهیزات از ربوطت و خیسی به کار برد. و جنس آن معمولا از آلومینیوم دایکا یا فولاد ضد زنگ می باشد.

  • ترانسیمتر هددار (هد مانت):
این نوع مستقیما بر سرهای انتهایی اسمبلی های دما مثل ترموکوپل یا  RTD نصب می شود. و این نوع بیشترین ایمنی و در مقایسه با نوع فیلد دار نیازمند کمترین سیم کشی،کمترین فضا و کمترین هزینه است.


کاربرد ترانسیمتر ها:

ترانسیمتر ها معمولا در صنایع برای کنترل و اندازه گیری دما استفاده می شود. و کاربرد هایی در موتور های صنعتی،سیستم هایی که در پلایشگاه ها به صورت پایپینگ هستند.

و در فرآیند های صنعتی کوره هایی که به صورت صنعتی و غیر صنعتی در کارخانه های ذوب آهن وجود دارند مورد استفاده قرار می گیرند. و عمل ایزوله کردن ورودی از خروجی از دیگر کاربرد های ترانسیمتر دما می باشد.

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما


ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما

مزایای استفاده از ترانسیمتر دما

  • توانایی بر طرف کردن نویز ناشی از فاصله طولانی
  • توانایی نشانگر محلی  یا کنترلر
  • کارکردن سیگنال خروجی با بسیاری از دستگاه های استاندارد

ترانسیمتر دما

اگر شما عزیزان اطلاعات کافی برای خرید این ترانسیمتر دما  و ویژگی های آن ندارید میتوانید از  تیم پشتیبان ما کمک بگیرید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تندیس حرارت تماس بگیرید.

سوالی که ممکن است در مواجه با خرید این ترانسیمتر دما پیش آید این است که از کجا این محصول را تهیه کنیم؟ شرکت تندیس حرارت یکی از با تجربه ترین و با کیفیت ترین شرکت ها در حیطه کاری خود میباشد و  با تیم حرفه ای خود آماده پاسخ دهی و مشاوره درباره فروش به شما عزیزان میباشند. و شما میتوانید پس از کسب اطلاعات لازم از سایت تندیس حرارت محصول خود را خریداری نمایید. همچنین شما میتوانید در رابطه با کیفیت و قیمت محصولات مورد نظر با ما تماس بگیرید.

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما

اطلاعات تماس